Nollmeriter BRONS

Här visas de hundar som har ansökt* om och tilldelats nollmerit på bronsnivå, totalt minst 50 felfria officiella lopp registrerade i tävlingssystemet. De visas i omvänd kronologisk ordning, alltså med den senast tilldelade nollmeriten överst.

  • Mirre (Coolmix Miracle of Love) – Katarina König Morin
  •  Xerox (Green Pond’s Xerox) – Katarina König Morin
  • Myrra (Soyatrollets Myrra-Mockasin) – Maria Olovsson
  • Tigger (Tramptass McGee) – Katarina Casserlöv
  • Joy (Väståkra Joy) – Camilla Sandberg
  • Xpexa (Cefeus Xpexa II) – Louise Nilsson
  • Troy (Carann’s Twist’n Shout) – Åsa Rönn
  • Calle (Tamarettos Eucalyptus) – Åsa Rönn
  • Vina (Gnällspikens Saga) – Åsa Larsson
  • Semillon (Sandvretens Semillon) – Lena Rimby
  • Nelli (Amazing Selma’s Hot Havanna) –  Kristina Ribjer
  • Gerda (Skallabackens Gerda) – Gunilla Blomqvist
  • Vilda (Belger Du Nord Darlington) – Jenny Ohlsson
  • Ester (Ester) – Jonna Persson
  • Doris (Explorer’s Eifukume) – Ofelia Olsson
  • Liz (Kråkeberga Gårds Blacklist) – Helen Ljunggren
  • Svea (Winniewest Midsummer Blackbird) – Sandra Olsson
  • Henke (Lundecocks Trial and Error) – Anna Persson
  • Hicka (Vallee Des Voconces Goyave) – Birgitta Hermansson
  • Nikki (Nikki) – Margareta Lickhammer
  • Fendi (Roben Island’s Pretty Blue Angel) – Ulrika Frödén
  • Wilda (Shelteam Mon Ami Ami) – Kjell Frankin
  • Hercules (Tamoras Hercules) – Johanna Ottosson
  • Raker (Heartseeker’s Moonraker) – Camilla Hildingsson
  • Izac (Lyckoskallets Expressiva Rackare) – Anders Nyholm
  • Vissla (Anferlos Run For Dear Life) – Erik Sandell
  • Clip (Anferlos Eclipse) – Erik Sandell
  • Kia (Lyckoskallets Exponent Lycka) – Maria Beck
  • Skrutt (Stormstjärnans Look Tough) – Linda Andkvist
  • Timi (Tillyhills Humpty Dumpty) – Pepita Knuutila
  • Loppa (Redqliff’s First Choice) – Maria Eriksson
  • Lessie (Cronys Dress´N Gold) – Lisa Jansson
  • Inez (Cleo) – Anna Bjerkeborn
  • Pax (Pax) – Christel Mattiasson
  • Zoya (True Miracle´s Lucky Savannah) – Sanna Rosengren
  • Qia (Strandvägens Cia) – Sanna Rosengren
  • Elis (Saxbyn´s Successfull Hit-Symphony) – Maria Harrysson
  • Zuki (Winsome Pack´s Alabama Angel) – Hanna Persson
  • Zeus (Viltvårdarnas Zeus) – Anja Jurestam
  • Ezzi (X-Plosion Girl Vom Salamandertal) – Göte Olofsson
  • Laban (Laban) – Anna-Karin Sjödin
  • Ne-Mo (Nemo) – Madde Bereflod
  • Kiara (Törnlundas Kiara Kiwi) – Lena Johansson
  • Lilja (Cefeus U an Me Lilja II) – Caroline Mähler
  • Karola (Zattsco Karola) – Anette Karlqvist
  • Titti (Titti) – Christina Beskow
  • Buster (Mejdåsens Glory Ghostbuster) – Anna Persson
  • Amiga (G-Diggers Amiga) – Joakim Tangfelt
  • Hippi (Engine Ninji) – Malin Tangfelt
  • Vic (Movallarens Vic) – Nadine Rinderud
  • Linus (Bobby) – Anja Jurestam
  • Ziina (Evros Pretty Pudding) – Susanna Nilsson
  • Zophia (Shiny Red Twinkle Little Star) – Susanna Nilsson
  • Mito (Jonnikas Mito) – Maria Alexandersson
  • Embla (Tellusdream Embla) – Peter Kjellgren

 

 

*Ja, vi vet att det oftast inte är hunden själv som har ansökt om meriten.