Årsmötesinformation (publicerat 2020-05-04)

På fredag 8 maj klockan 9 öppnar Agilityklubbens årsmöte 2020. Mötet kommer vara öppet till söndag 10 maj klockan 22:00. För att kunna rösta måste du vara medlem i Agilityklubben och ha ett konto registrerat hos VoteIT.

Om du inte redan har ett konto hos VoteIT ska du gå in på följande länk: https://skk.voteit.se
Klicka på Registrera i det övre högra hörnet. Du skapar en användare med hjälp av din e-post och väljer ett lösenord som du sedan uppger vid inloggning. OBS! e-postadressen du använder måste vara den e-postadress som finns angiven i vårt medlemsregister. Om du inte vet vilken mailadress du angett kan du maila kansli@sagik.se och fråga.

SKK kommer skicka ut en mötesbiljett till alla våra medlemmar. Denna kommer troligtvis skickas ut torsdag eftermiddag/kväll. Tänk på att även kontrollera er skräppost.

Mötesbiljetten kan ses som ett kvitto på att Agilityklubbens årsmöte kommer finnas tillgängligt för dig i VoteIT.

Mer detaljerad information om det digitala årsmötet finns på följande länk: http://agilityklubben.se/om-klubben/arsmoteshandlingar/

Imorgon tisdag 5 maj kommer även årsmöteshandlingarna att finnas tillgängliga på denna länk.

Föregående nyhet

Alla medlemmar kan rösta

Våra huvudsponsorer